O RODZINIE

 

 

KILKA SŁÓW O MNIE I RODZINIE

 

Moje dzieci i zięć

 

O mnie

Nazywam się Alicja Nowak, jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego – od ponad trzydziestu lat uczę języka polskiego. Praca moja została doceniona –zostałam odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Ukończyłam studia podyplomowe: Informatyka na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, E- learning na Uniwersytecie Warszawskim, Dziennikarstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Mam uprawnienia do zarządzania oświatą.. Od lat pracuję społecznie: współpracuję z Caritas Polska, pracowałam społecznie w świetlicy „Przystań” przy Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, byłam też jednym z współzałożycieli stowarzyszenia „Inicjatywa”, działającego na rzecz parafii. Dwie kadencje zasiadam w Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim, jestem egzaminatorem gimnazjalnym. Nauka, praca zawodowa i działalność społeczna wypełnia mi czas, od kiedy trójka moich dzieci się usamodzielniła. Razem z mężem cieszymy się ich sukcesami, martwimy porażkami. 

Pracę nauczyciela charakteryzuje stały kontakt z ludźmi w różnym wieku i z różnych środowisk, stanowi ona doskonałe źródło wiedzy o problemach polskiej rodziny, jest drogowskazem w pracy samorządowca i parlamentarzysty. Wiedza o bolączkach i oczekiwaniach społecznych pozwala na efektywne działania naprawcze. Znajomość problemów, to połowa sukcesu. 

Nasz region charakteryzuje wzrastające bezrobocie, brak perspektyw dla młodych ludzi i związana z tym emigracja zarobkowa, której konsekwencją będzie samotność starzejących się rodziców, co zwiększy zapotrzebowanie na dobrze zorganizowaną opiekę socjalną, o tym trzeba myśleć już dzisiaj. Rozwój turystyki to jedna z dróg do tworzenia miejsc pracy. Przyroda hojnie obdarowała Małopolskę – ten atut, to droga do rozwoju regionu.

Coś na temat rodziny  

Od trzydziestu lat mieszkam i pracuję w Grolicach. U mieście, z którymi swoje życie związali moi dziadkowie. Pochodzę z rodziny o tradycjach patriotycznych i solidarnościowych. Mój ojciec był pierwszym Kapitanem Żeglugi Wielkiej, który w 1981 roku poparł Solidarność,  z tego powodu stracił pracę. Teść – kombatant i Sybirak nie doczekał  prawdziwej wolności. 

Nie tylko o pracy

Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli mnie gorliczanie, w 2006 roku zostałam ich reprezentantką  w Radzie Miasta Gorlice. Cztery lata później mieszkańcy ponownie poparli moją kandydaturę. Staram się pomagać ludziom. Dobrze wiem, jak samotni i bezradni jesteśmy      w konfrontacji z władzą różnych szczebli. Arogancja władzy zainspirowała mnie, by ubiegać się  o mandat radnego. Walka z niesprawiedliwością, nadużyciami jest celem mojego startu w wyborach parlamentarnych. Dla swoich dzieci i  uczniów chciałabym Polski bezpiecznej, solidarnej i nowoczesnej, w której obywatel będzie czuł się pełnowartościowym członkiem społeczeństwa, a rządzący dołożą wszelkich starań, by tak było naprawdę.

1 Comment

  1. Tibi et igni pisze:

    Tworzenie karteli pomiędzy przedsiębiorstwami jest nielegalne w Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Parent page: O RODZINIE