SORRY, TAKI MAMY ZARZĄD!!! – POD LODOWNIĄ NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ

 

 

Odpowiadając na żądanie członków SM Pod Lodownią o zwołanie walnego zebrania w celu odwołania rady nadzorczej, Zarząd stwierdził: – i owszem, nie ma problemu, walne zwołamy ale.. .ale wy wnioskowaliście o odwołanie rady nadzorczej, a nie wnosiliście przy tym o powołanie nowej. Wy chcecie Spółdzielnię pozbawić ważnego organu! My na to nie pozwolimy! – Pismo Zarządu do członków spółdzielni

 

 

I tym sposobem,  w imię tak zwanego dobra wspólnego, Zarząd – mający wsparcie prawne, opłacane zresztą przez spółdzielców – machnął swoim pracodawcom przed nosem kartkami papieru, na których słowa tonęły w gąszczu ustaw, paragrafów, manipulacji słownych i licznych powtórzeniach, czyli „masło maślane” w urzędowym wydaniu, a to wszystko okraszone pozorami dobrej woli

 

– Nie z nami jednak te numery. Pod Lodownią z tego typu bajkami skończono.  Dyskusji z Zarządem już dawno zaniechano – bezcelowa. Nie tracąc czasu, w mig zebrano kolejne podpisy. Wniosek o zwołanie nadzwyczajnego walnego złożono dzisiaj w biurze SM Pod Lodownią 12.

 

– Żądamy zwołania „Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków w celu odwołania członków rady nadzorczej i powołania członków nowej rady nadzorczej” – napisano w tytule listy którą podpisało 113 uprawnionych do tego typu żądań członków Spółdzielni.

 

_  „Wnosimy o: wstrzymanie wyborów nowego prezesa do czasu wyboru nowej rady nadzorczej” – dopisano, by Zarząd zrozumiał, czego się od niego oczekuje.

 

Spółdzielcy nie tylko zjednoczyli się w stawianych Zarządowi wymagań, ale i wyręczyli go w pracy, przygotowując potrzebne do przeprowadzenia nadzwyczajnego walnego załączniki takie jak: regulamin walnego, porządek obrad, projekty uchwał. Mają więc wszystko gotowe!

 

My swoje zrobiliśmy, a nawet więcej niż do nas należało, teraz ruch po stronie Zarządu. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie daty Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Spółdzielni Pod Lodownią. Czas nagli: prezes Migdar odchodzi, prezes” X” przychodzi. Chcemy być właściwie przygotowani do nowych rządów. To my jesteśmy pracodawcami, nie pozwolimy, by traktowano nas jak uciążliwych petentów. – „Dość z samowolą prezesów!” – To hasło często pojawiające się w ogólnopolskich mediach przy okazji dyskusji na temat spółdzielczości, dotarło i do Gorlic. Pod Lodownią ma swoich zwolenników. 

 

LINK DO ARTYKUŁU: „POD LODOWNIĄ ZNÓW ZAWRZAŁO „

 

Pismo do SM Pod Lodownią w Gorlicach z dnia 27.10/2014 r.

Pismo do Spółdzielni z 27.10.2014Pismo do Spółdzielni z 27.10.2014

Pismo do Spółdzielni z 27.10.2014Lista ze 113 podpisami

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.