POD LODOWNIĄ ZNÓW ZAWRZAŁO – PREZES NA WYLOCIE


 
LINK DO ARTYKUŁU: „BUNT POD LODOWNIĄ”
 
LINK DO ARTYKUŁU NA ABCGORLICE.PL NA TEMAT WYBORÓW W SPÓŁDZIELNI „MAŁOPOLSKA”
 

Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorlicach Pod Lodownią na majowym walnym zebraniu członków próbowali odwołać prezes Mariolę Migdar i radę nadzorczą. Podstawową przyczyną „buntu”  były zbyt wysokie koszty utrzymania zarządu.

 

Wysiłki sporej grupy lokatorów okazały się nieskuteczne. Prezes Migdar udało się  otrzymać absolutorium i chociaż zwycięstwo nie było satysfakcjonujące, to dodatkowe osiem głosów „za” pozwoliło jej zachować stanowisko. W podobnej sytuacji znalazła się jej zastępczyni Aneta Roman, głosów poparcia dostała nieco więcej.

 

Absolutorium natomiast nie otrzymała rada nadzorcza. Niestety, w tym przypadku nieudzielenie poparcia nie jest równoznaczne z odwołaniem. I tym sposobem wszystko Pod Lodownią zostało po staremu. Miesiąc po walnym obie panie  prezeski otrzymały kolejną premię, chociaż praktyce dodatkowego promowania, i tak dobrze opłacanej pracy zarządu,  głośno sprzeciwiali się obecni na walnym – jak się okazało – bezradni członkowie Spółdzielni.

 

Niespodziewanie sytuacja uległa zmianie. Mariola Migdar zgłosiła swoją kandydaturę na prezesa znacznie większej spółdzielni „Małopolska”. Konkurs wygrała. Trudno się dziwić, skoro w składzie komisji konkursowej zasiadała jej podwładna i zastępczyni pani Aneta Roman, która przecież najlepiej  zna zalety swojej szefowej. Tym sposobem w Spółdzielni Pod Lodownią zwolniło się miejsce prezesa i trzeba będzie w drodze konkursu wybrać nowego. Sęk w tym, że ma go wybierać rada nadzorcza, do której spółdzielcy stracili zaufania, co okazali wypowiadając się podczas głosowania za nieudzieleniem absolutorium.

 

Spółdzielcy chcą tańszego i bliższego ludziom zarządu i trudno się im dziwić, czynsze rosną, a płace nie. „Bierzemy sprawy w swoje ręce” – stwierdzili i zaczęli zbierać głosy poparcia dla wniosku o zwołanie nadzwyczajnego walnego zebrania członków i poddania pod głosowanie uchwały o odwołanie rady nadzorczej, której przestali ufać i powołania nowej, która da gwarancję, że będzie działała w interesie członków, a nie zarządu.  W krótkim czasie zebrano 120 podpisów – dużo więcej niż wymaga Statut. Pismo przewodnie wraz z podpisami zainteresowanych zmianami spółdzielców zostało złożone w sekretariacie Spółdzielni. Jaki obrót przyjmą sprawy i jak zarząd i rada nadzorcza  zareaguje na zawarte w piśmie żądania rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach.

 

Poniżej publikuję treść złożonego w dni 16 października pisma podpisanego przez 120 osób uprawnionych do głosowania, czyli pracodawców zarządu:

 
 
LINK DO ARTYKUŁU „BUNT POD LODOWNIĄ”
 
LINK DO ARTYKUŁU NA ABCGORLICE.PL NA TEMAT WYBORÓW W SPÓŁDZIELNI „MAŁOPOLSKA”

 

3 komentarze

  1. Tomasx pisze:

    Czyli dobrze kombinując i przyznając sobie premie można w Gorlicach żyć na poziomie. Warunek, który trzeba spełnić to w zasadzie ” kolesiować ” sie z odpowiednią kliką, gdzie jeden popiera drugiego, a drugi w dowód wdzięczności tego pierwszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.