Kartka z wakacji – konie w galopie

 
 

13 lipca na liczącym ponad sto lat sopockim Hipodromie kolejny raz  bomba poszła w górę, tym samym letni sezon wyścigów  konnych 2013 został rozpoczęty. Do balzakowskiego kanonu piękna: kobiet w tańcu, a tych w kurorcie nie brakuje, fregat pod pełnymi żaglami, sunącymi po wodach Zatoki Gdańskiej, dołączyły konie w galopie. Na starcie stanęły araby czystej krwi, a także zaprzężone do sulek  kłusaki francuskie.

 

 

 

Sygnalizująca rozpoczęcie wyścigów sopocka bomba  jest konstrukcją zabytkową. Wykonana została z epoksydu i stanowi element przedwojennej tradycji podobnie jak funkcjonujące do dziś trybuny dla publiczności, hala totalizatora i płyta toru, istniejąca w niezmienionym do dziś kształcie.

 

Od początku istnienia sopocki tor funkcjonował jako tor sezonowy i jest jedną z letnich atrakcji miasta.  W sezon odbywają się tu kilkudniowe mityngi wyścigowe. Powróciły również na sopocki hipodrom Międzynarodowe Zawody w Skokach CSI-A. 2009 r Hipodrom uzyskał prawo do organizowania najważniejszych na świecie Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów CSIO*** w Skokach Konnych przez Przeszkody.

 

Hipodrom Sopot jest miejscem, w którym bogata tradycja i ponad 100 letnia historia przeplatają się z nowoczesną działalnością i dynamicznym rozwojem. Na co dzień – oaza zieleni i spokoju w samym sercu Trójmiasta, na czas zawodów, wyścigów i imprez – zmienia się w tętniący życiem, ludźmi, wrażeniami i atrakcjami światowy kurort jeździectwa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.