Belniak dobry jak Mleczko

 
 

W piątek 24 maja 2013 roku w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów miały miejsce dwa wernisaże artystów, których twórczość jest dumą Gorlic i Małopolski. Krótka relacja nie oddaje w pełni atmosfery wydarzenia. Zachęci może do udziału w kolejnych tego typu spotkaniach i przypomni, że mamy się KIM chwalić.

 

BARTEK BELNIAK

 

 

Bartek Belniak jest dobry jak Mleczko. Bystry obserwator rzeczywistości, obdarzony talentem plastycznym, w żartobliwym rysunku puentuje jak Sztaudynger we fraszce, Szymborska w limeryku, naszą rzeczywistość. Promujmy więc naszego Artystę! Mobilizujmy rozrzucone po Polsce rodziny i organizujmy Bartkowi wernisaże. Zostańmy mecenasami sztuki. Plotka rozchodzi się z prędkością światła, wykorzystajmy jej moc, by rozsławić twórczość Bartka Belniaka.

 

Gorliczanie do dzieła!

 

 

TADEUSZ KWAŚNIK

 

 

Artystą, który swoją twórczość wypromował poprzez lata pracy, jest Tadeusz Kwaśnik. Jak sam mówi, pochodzi z Zagórzan koło Gorlic. Licznie przybyła rodzina artysty dała świadectwo, że JEST STĄD. Jak widać i w Związku Polskich Artystów Plastyków mamy swojego człowieka. Na wernisażu pan Tadeusz Kwaśnik zaprezentował obrazy z różnych etapów swojej twórczości. Było co podziwiać.

 

 

Tagged with:
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.