INTERPELACJE – CZERWIEC 2011 R.

Gorlice, 28.06.2011 r.

Alicja Nowak

INTERPELACJE – CZERWIEC

 I

W odpowiedzi na złożoną przez mnie w marcu interpelację na sesji w kwietniu Burmistrz, powołując się na podobny do mojego tok myślenia  i prowadzone  analizy budżetów szkół, przedstawił decyzję dotyczącą podwyższenia od czerwca pensji pracownikom obsługi zatrudnionym w placówkach oświatowych. o 3 %, czyli około 100 złotych.na etat, na rękę ok. 60 złotych. Podwyżka symboliczna, jednak w sytuacji gdy po 20 latach pracy pensja wynosi 1060 złotych każdy grosz się liczy.  W ostatecznym rozrachunku w czerwcu pracownicy obsługi szkół i przedszkoli podwyżek nie dostali, mają je otrzymać w lipcu, pod warunkiem, że dyrektorzy wygospodarują na ten cel fundusze. W większości placówek pieniędzy brak. Sprawa jest o tyle bulwersująca, że od początku nowej kadencji Rady z budżetu miejskiego hojnie rozdysponowywane są pieniądze. Pierwszą znaczącą, bo podwyżkę radni tworzący koalicję przyznali  na przywitanie Burmistrzowi, kolejne pieniądze, co miesiąc są wydatkowane na pensję rzecznika prasowego powołanego decyzją Burmistrza, następnie radni podnieśli sobie diety, a dieta tylko szeregowego radnego jest równa, a może i wyższa niż pensja osoby sprzątającej w szkole. Na skutek niekompetencji urzędników z budżetu miasta płacone są odsetki karne jak to miało miejsce ostatnio. Kierownictwo MZB zwróciło się do Rady o zmiany w budżecie w związku z koniecznością zapłaty  karnych odsetek w wysokości 23 tysięcy złotych. Na mieście ciąży obowiązek zapłacenia pół miliona Agencji Nieruchomości Rolnych za podarowaną Sękowej działkę, i jak odpowiedział na moją interpelacje Burmistrz – jak trzeba będzie zapłacić, to miasto zapłaci. Oczywiście zapłacimy my – mieszkańcy, a jak się okazuje, już płacą osoby najniżej zarabiające. Proszę o wyjaśnienie tej paradoksalnej sytuacji. oraz ustosunkowanie się do wypowiedzianej na sesji w kwietniu deklaracji odnośnie podwyżek dla pracowników obsługi i administracji w placówkach oświatowych. Ponownie interpeluję o podwyżki dla pracowników obsługi i administracji szkół i przedszkoli.

II

Jestem jedną z inspiratorek pikników rodzinnych, których celem ma być integracja lokalnego środowiska oraz promocja aktywnego wypoczynku. Do tej pory na początku i pod koniec wakacji gorliczanie spotykali się na terenach gorlickiego parku i w obiektach OSiR..

Zdumienie moje budzi zorganizowanie tej rodzinnej, miejskiej imprezy na terenach prywatnego obiektu jakim jest Jarmark Pogórzański. Fakt aktywnego uczestniczenia władz miasta,  pracowników Gorlickiego Centrum Kultury stawia ideę imprezy w dwuznacznym świetle – promocja miasta czy prywatnej inicjatywy? – Takie pytanie pada z ust wielu mieszkańców.  Proszę o informację dotyczącą finansowania całej imprezy i rekompensat jakie otrzymali pracownicy zatrudniani przez miasto, którzy pracowali w dzień ustawowo wolny od pracy. Kto im zapłacił ? Jakie koszty poniosło Miasto z tytułu wynajmu prywatnego  obiektu na przeprowadzenie miejskiej imprezy?

Interpeluję o to, by miejskie imprezy odbywały się w parku miejskim, na rynku, w obiektach OSiR. Interpeluję również o budowę muszli koncertowej właśnie w parku oraz zakup sprzętów potrzebnych, by takie imprezy właśnie w parku mogły się odbywać. Mamy piękny park, trzeba tylko w niego zainwestować i tak promować, by mieszkańcy chcieli go odwiedzać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.