Solidarna Polska – nowa jakość w polityce

 

 

BO CZARNE JEST CZARNE, A BIAŁE JEST BIAŁE

 

Nie trzeba było być działaczem z pierwszej ligi, by za poglądy zostać wyrzuconym z szeregów Prawa i Sprawiedliwości. Nie pytałam, co partia zrobi dla mnie, co mogłam robiłam, by godnie reprezentować grupę, z którą się utożsamiałam. Pokazano mi drzwi, bo miałam odwagę, by opowiedzieć się po stronie tych, którzy ośmielili się skrytykować władze PiS, za przegrane wybory  – takie przecież są fakty. Senator Kogut powiadomił mnie, że w dniu 20 lutego zostałam skreślona z listy członków PiS.

 

 
 

UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRÓL

 

WŁADZE

 

Nikogo nie zdziwiło, że prezesem nowej formacji został Zbigniew Ziobro, którego bezkompromisowość i autorytet dała mu pozycję lidera. Wiceprezesami partii zostali: Beata Kempa i Jacek Kurski. We władzach znaleźli się także:  senator Kazimierz  Jaworski, posłowie Andrzej
Romanek, Andrzej Dera, Jacek Czabański, Tadeusz Cymański, Paweł Bińkowski,  Michał Wójcik, Arkadiusz Mularczyk, Marzena Wróbel, Jacek Włosowicz.

 

 PROGRAM

 

  • Powszechne świadczenia rodzinne – od 150 do 300 złotych na każde dziecko w rodzinie, wysokość uzależniona od dochodów.

 

  • Wydłużenie urlopu macierzyńskiego do 6 miesięcy na pierwsze dziecko, 9 i 12 każde kolejne,

 

  • Zwiększenie dostępności do żłobków i przedszkoli także przez wspieranie ich rozwoju przy jednoczesnym określeniu maksymalnej opłaty.

 

  • Ulgi dla przedsiębiorców wspierających politykę prorodzinną.

 

  • Wprowadzenie gwarantowanej emerytury dla kobiet, które wychowały przynajmniej troje dzieci.

 

WYSTĄPIENIA

 

O idei solidarnego państwa mówił Zbigniew Ziobro. W pierwszym rzędzie partia podejmie działania przeciwko podwyższaniu wieku emerytalngo. Tutaj sprzymierzeńcem jest przewodniczący
Związku Zawodowego „Solidarność” Piotr Duda. Związek odżegnuje się wprawdzie od wspierania partii politycznej, ale w tym przypadku opowiada się po stronie nowej formacji.

 

O idei solidarnego państwa mówił Arkadiusz Mularczyk. Podkreślał wagę wzajemnych działań pracodawców, pracowników, a także konsumentów. Mówił o solidaryzmie opartym na rozumieniu wzajemnych zależności, a także o koniecznej zmianie  przepisów, które  w znacznym stopniu utrudniają rozwój prywatnych przedsiębiorstw. – Stop korporacjom – powtarzał – to one hamują rozwój zawodowy młodych Polaków. Jesteśmy pracowici, ale to nie przynosi efektów. Około dwa miliony naszych rodaków wyjechało z kraju ze względów ekonomicznych, pół miliona nie ma pracy – tak dalej nie może być.

 

Sprawom polskiej szkoły swoje wystąpienie poświęciła posłanka Marzena Wróbel. Mówiła o trudnościach z jakimi borykają się samorządy, bowiem subwencja oświatowa jest niewystarczająca.
Efektem zbyt małej dotacji jest likwidacja szkół, a w najlepszym przypadku przeludnione klasy. Jedno i drugie uderza w poziom i jakość kształcenia. Negatywne skutki społeczne widzi także w zmniejszeniu godzin przeznaczonych na naukę historii. Przyszłość Polski zależy także od jakości i poziomu wykształcenia jej obywateli, a nasze szkoły wypuszczają co roku rzesze bezrobotnych – stwierdziła.

 

Posłanka Beata Kempa podkreśliła znaczenie polityki prorodzinnej. Solidarna Polska to partia opierająca się na wartościach chrześcijańskich. Doceniamy znaczenie rodziny w budowaniu solidarnego społeczeństwa.  Chcemy wydłużenia urlopów macierzyńskich, tanich przedszkoli i żłobków, emerytur dla matek, które wychowały przynajmniej troje dzieci, chcemy pracy dla tych, co chcą i mogą pracować. Nasza Polska to Polska sprawiedliwa i solidarna.

 

Na zakończenie głos zabrał profesor Jerzy Robert Nowak. Mówił o Polsce, Polakach i historii, która często stawiała nas przed różnymi trudnościami, egzaminując z patriotyzmu i postaw obywatelskich. Wielu z różnych powodów nie zdało i dlatego profesor apelował: „Walczmy o Polskę nadziei, bez komuchów i złodziei.”

 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.