Promocja Gorlic w Gorlicach

 
 

Ujawniona przez Radio Kraków sprawa przyznania przez Urząd Miasta Gorlice 2.500,00 zł na tzw. obsługę medialną cieszącemu się w mieście złą sławą Jarosławowi R. zobligowała mnie, abym u źródła – mam tu na myśli pana Burmistrza, jako osobę najlepiej w tej kwestii zorientowaną – dowiedziała się, ile pieniędzy przeznacza się z miejskiego budżetu na promocję w różnych mediach. Poniżej publikuję otrzymaną odpowiedź. Wnioski każdy powinien wyciągnąć sam.

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zawarte w przedstawionym piśmie informacje nie do końca są według mnie satysfakcjonujące, więc w dniu dzisiejszym złożyłam pismo o ich doprecyzowanie. Mam nadzieję, żę kolejna odpowiedź rozwieje wszelkie wątpliwości.

 
 

Burmistrz Miasta Gorlice

 

Witold Kochan

 
 

Jak wynika z moich informacji w roku 2011 na promocję i informację w mediach wydano 80652, niewliczając w to kosztów związanych ze stworzeniem i utrzymaniem stanowiska rzecznika prasowego, które wydaje się dublować zadania realizowanymi przez Wydział Promocji. W przedstawionej kwocie nie ujęto również pieniędzy przeznaczanych z miejskiej kasy na bezpłatnie rozprowadzany informator miejski – „Kurierek”.

 

Z przekazanych mi przez redakcję jednej z lokalnych gazet informacji wynika, że tylko na wdrożenie nowej strony internetowej www.gorlice.pl wydano z miejskiej kasy 12.300,00 złotych. Proszę o informacje na temat wykonawcy i warunków umowy.

 

Na materiał dokumentujący pracę władz samorządowych miasta Gorlice, umowa RG.273.5.2011 z dnia 10 marca 2011 roku, wyłożono z miejskiej kasy 4.305,00 złotych – proszę o informację kto realizował wskazany materiał filmowy, czemu tego typu dokumentacja miała służyć, gdzie i kiedy został materiał wyemitowany.

 

Proszę o uzasadnienie wydania z publicznych pieniędzy 1.230,00 złotych na prezentację pt. „Wyciąg na Magurze” – historia pozbycia się majątku miejskiego na Magurze jest raczej powodem do wstydu, a nie do promowania – w tym przypadku – prywatnej inwestycji.

 

Z audycji zrealizowanej przez Radio Kraków dowiedziałam się, że Jarosław Rozpłochowski został zaproszony przez Urząd Miasta do konkursu na obsługę medialną, w wyniku którego na realizację zadania przyznano mu 2.500,00 złotych. Pomijając otoczkę sprawy dotyczącej promocji gorlickich władz na portalu gorlice24, proszę o bliższe informacje na temat konkursu, do którego zaproszono pana Rozpłochowskiego, tj. warunków i kryteriów zgodnie z którymi wybierano chętnych do obsługi medialnej, ilu i jakich przedstawicieli mediów się zgłosiło, którzy zostali zakwalifikowani, jakie sumy im przyznano i na jakich warunkach.

 

W związku z rezygnacją pana Rozpłochowskiego z obsługi medialnej proszę o informację dotyczącą zwrotu do miejskiej kasy pieniędzy, które w drodze konkursu otrzymał i udzielenie informacji na temat ewentualnych konsekwencji związanych z zerwaniem umowy.

 
 

ODPOWIEDZI NA WYŻEJ POSTAWIONE PYTANIA

 
 

 

2 komentarze

 1. Mariolka pisze:

  Radio Erewań odpowiadało na zapytanie czy Oscar Wilde był gomoseksualist.
  ” Wierno, nu nie za etowo my jewo uważajem”
  Burmistrz Gorlic odpowie na zapytanie o Rozpłochowskiego.
  „Nie za to go szanujemy że był karany za przestępstwa pospolite ale za to iż jest mi użyteczny „

 2. ŁAMACZ KOŚCI pisze:

  Zuch Burmistrz! moja krew. Nie patrzeć komu się zleca wykonanie jakiegoś zadania, ale aby to było skuteczne.
  Moi konkurenci mają słabe wyniki w odzyskiwaniu dłużnych sum.
  Ja odzyskuję prawie w 100%, w minimalnej ilości wypadków nie ale tylko wtedy gdy moich perswazji dłużnik nie przeżyje.
  ŁAMACZ KOŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.