Do siego roku!!!

Dobiega końca kolejny rok. Stoję przed lustrem i za pomocą osiągnięć współczesnej kosmetologii tuszuję ślady pozostawiane systematycznie przez mijający czas.

 

 

Tego typu zabiegi towarzyszą mi od lat, zmienił się jedynie ich cel. Przed osiągnięciem pełnoletniości zabiegałam o dodanie sobie wieku, czas ten jednak minął bezpowrotnie. Praca wykonywana przed lustrem po osiemnastym roku życia, w ostatni grudniowy dzień, z roku na rok staje się coraz trudniejsza, a osiągane efekty mniej satysfakcjonujące. Pocieszający jest jedynie fakt, że zabawa sylwestrowa zaczyna się późno, a panujący na salach balowych półmrok w połączeniu ze wznoszonymi toastami podnosi atrakcyjność wielu uczestników tej gorącej nocy, oczywiście tych, którzy nie przesadzą z ilością spożytych „urodotwórczych” procentów. Pamiętać bowiem trzeba, że przesada w tym przypadku bywa zgubna i to niezależnie od wieku. Przesiąknięci nadmiarem alkoholu bez wątpienia stracą na atrakcyjności: zdewaluują się królewny, królewicze przypominać zaczną żaby, a karoce – w najlepszym przypadku zastąpione zostaną blatem stołu, na którym spoczną pogrążone w alkoholowym śnie głowy przemęczonych podnoszeniem kieliszków balowiczów.

 

Od zawsze mijający rok żegnam z żalem, bo wiem, co przyniósł i -dobry czy zły – był czasem, gdy lat miałam miej, a o tym nadchodzącym wiem tyle, że na pewno na mojej twarzy zostawi nowe ślady – trudniejsze do ukrycia.

 

Jak to mówią recydywiści „rok nie wyrok”, więc podobne refleksje dopadną mnie przed lustrem za kolejne dwanaście miesięcy i na pewno, gdy zapytam swoje zwierciadło: „lustereczko, lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na tym świecie?” – odpowie mi taktowne milczenie. Nie będę się jednak zrażać. Idę balować. Nie ma bowiem co płakać nad rozlanym mlekiem, a raczej nad upływającym czasem, „trzeba z żywymi naprzód iść” i używać żywota, czego sobie i wszystkim znajomym i nieznajomym odwiedzającym moją stronę życzę:

 

Do siego roku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.