Aneks do artykułu: 50% zniżki na „nic”

 

KARTA DUŻEJ GORLICKIEJ RODZINY STAŁA SIĘ FAKTEM

 

Czasami zamiast walić głową w mur, można wyjaśnić, że coś jest nie tak. A że słowo pisana ma większą moc, napisałam tekst: 50% zniżki na „nic”. Czy okazał się skuteczny? Czy trafił tam, gdzie trzeba? Na to pytanie mogą odpowiedzieć jedynie zainteresowani, i chyba odpowiedzieli

 

 
 

Nie pierwszy raz zostałam zaskoczona przez kolegów i koleżanki z rady miasta – tym razem pozytywnie, co nie często się zdarza.

 

 – Kiepsko – pomyślałam, gdy 20 rąk podniosło się w trakcie głosowania nad moją propozycją, by projekt uchwały na druku nr 4 w sprawie wprowadzenia programu „Gorlickiej Dużej Rodziny” zdjąć z porządku obrad, dopracować, wskazać konkretne ulgi, źródła finansowania i dopiero na lutowej sesji poddać pod głosowanie. Ciąg dalszy okazał się jednak nadspodziewanie owocny i – myślę – stresujący dla autorów projektu, gdyż nie przewidzieli kosztów jego wprowadzenia, a te rosły wraz z padającymi z ust radnych propozycjami.

 

Pierwsza zmiana dotycząca ilości dzieci w objętych ulgami rodzinach. „Czwórkę” niemal jednogłośnie zmieniono na „trójkę”. Dalej było już z górki. Każda kolejna propozycja wzbogacała koszyk oferowanych ulg, osłabiając jednocześnie dobre samopoczucie autorów pierwotnej wersji.

Temperatura dyskusji rosła z minuty na minutę. Zarządzono nawet przerwę, by w kuluarach dopracować wprowadzane propozycje. Głosowanie zakończyło się sukcesem. Na nic zdało się przypomnienie przez przewodniczącego Musiała, że Burmistrz proponuje, by ulgami objąć rodziny posiadające czworo dzieci i więcej. Głosujący byli wyjątkowo zgodni. Na sali królowała empatia. Decyzją Rady Miasta Gorlice wielodzietne rodziny  otrzymały 50% zniżki na basen kryty, odkryty, lodowisko, stok w Małastowie i inne miejskie obiekty sportowe.

 

Oczywiście, oferowana w punkcie 1. i 2. pierwszej wersji projektu fikcja pozostała, ale jest nadzieja, że kiedyś nabierze realnych kształtów, gdyż Miasto zorganizuje imprezy, na które 50% zniżki zaproponwało. Jak pokazała dyskusja, tempo wprowadzanych zmian i głosowanie cuda się zdarzają! Przyjęta uchwała znacznie odbiega od pierwowzoru. Konkrety wzięły górę nad FIKCJĄ i bliżej nieokreśloną INTENCJĄ. Program „Gorlickiej Dużej Rodziny” został przyjęty. Wsparcie lokalnych przedsiębiorców znacznie może wzbogacić miejską ofertę. I ja, i pozostali radni na to liczymy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.